Úvodní stránka » Novinky » 1984 aneb VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE!

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
1984 aneb VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE!

Je všeobecně známo, že George Orwell je spojován s příběhy o totalitních režimech a ani jeho dílo 1984, které jsme ve čtvrtek  9.3. 2017 navštívili, se tomu nijak nevymyká. S touto hrou se nám představilo pražské Divadlo Různých Jmen. Hlavní roli Winstona Smitha ztvárnil Lukáš Burian. V dalších rolích se představila Romana Goščíková, kterou můžete znát třeba ze seriálu Ošklivka Katka, dále také Milan Enčev, nebo Petra Lustigová.

Dílo je velmi náročné na čtení, a tak místy i hra byla složitá a na některé z nás působila občas i trochu zmateně. Nešlo totiž o zábavnou komedii, u které bychom se popadali za břicha, ale o krutou realitu vypovídající o praktikách totalitních režimů. Těžko si představujeme, jak žili naši rodiče, prarodiče, jak jim vláda jedné strany zasahovala do života profesního i osobního. Myslím, že jsme někteří neměli ani ponětí, jak fungují totalitní režimy, když jsme sledovali, jak George Orwell ve hře zachycuje neustálé pozorování, špehování, omezování svobody, pronásledování a dokonce mučení.

Vyzdvihla bych herecké výkony všech postav, které byly opravdu věrohodné, scénu, která byla zajímavě provedená, včetně hudby, zpěvu a rekvizit, které oživovaly celé představení. Byla to určitě zajímavá zkušenost, něco nového a krásná podívaná k tomu.

Marie Baďurová, 1.C

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům