Úvodní stránka » Novinky » 24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

Ve dnech 25. a 26. září 2018 jsme se zúčastnili 24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR, které ve spolupráci se Sekretariátem České komise pro UNESCO hostilo a pořádalo Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště v Hlinsku spolu s Městem Hlinsko, MAS Hlinecko.

Během zasedání byla vyhodnocena činnost za uplynulé období a byly projednány plány činnosti Sítě na nadcházející období. Pokud jde o aktivity a projekty, zásadní změnou prošly tematické okruhy, které jsou nyní jen tři: globální občanství a kultura míru a nenásilí, udržitelný rozvoj a udržitelný životní styl a mezikulturní učení, podpora kulturní rozmanitosti a kulturního dědictví.

Obsahem shromáždění byla řada zajímavých tematických prezentací, které korespondovaly se schválenými tématy pro Týden škol UNESCO, např. Konflikty mezi velkými skupinami lidí a jejich řešení, Vesnické masopustní obchůzky na Hlinecku, Problematika asimilace a revitalizace menšinových jazyků, Mezinárodní rok periodické soustavy prvků.

Školy jako obvykle prezentovaly projekty, které v uplynulém školním roce realizovaly v rámci Týdne škol UNESCO na téma „Osudové osmičky v našich dějinách“ a „Sport jako prostředek k podpoře vzdělávání, zdraví, rozvoje a míru“.
Pro školní rok 2018/2019 byla vyhlášena pro Sítě přidružených škol UNESCO v ČR následující témata projektu Týdne škol UNESCO: Mezinárodní rok jazyků původních obyvatel, Mezinárodní rok umírněnosti a Mezinárodní rok periodické soustavy prvků.

Na níže přiloženém posteru naleznete přehled nejdůležitějších aktivit v rámci UNESCO za školní rok 2017/2018.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům