Úvodní stránka » Novinky » 24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO

Ve dnech 25. a 26. září 2018 jsme se zúčastnili 24. zasedání Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR, které ve spolupráci se Sekretariátem České komise pro UNESCO hostilo a pořádalo Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště v Hlinsku spolu s Městem Hlinsko, MAS Hlinecko.

Během zasedání byla vyhodnocena činnost za uplynulé období a byly projednány plány činnosti Sítě na nadcházející období. Pokud jde o aktivity a projekty, zásadní změnou prošly tematické okruhy, které jsou nyní jen tři: globální občanství a kultura míru a nenásilí, udržitelný rozvoj a udržitelný životní styl a mezikulturní učení, podpora kulturní rozmanitosti a kulturního dědictví.

Obsahem shromáždění byla řada zajímavých tematických prezentací, které korespondovaly se schválenými tématy pro Týden škol UNESCO, např. Konflikty mezi velkými skupinami lidí a jejich řešení, Vesnické masopustní obchůzky na Hlinecku, Problematika asimilace a revitalizace menšinových jazyků, Mezinárodní rok periodické soustavy prvků.

Školy jako obvykle prezentovaly projekty, které v uplynulém školním roce realizovaly v rámci Týdne škol UNESCO na téma „Osudové osmičky v našich dějinách“ a „Sport jako prostředek k podpoře vzdělávání, zdraví, rozvoje a míru“.
Pro školní rok 2018/2019 byla vyhlášena pro Sítě přidružených škol UNESCO v ČR následující témata projektu Týdne škol UNESCO: Mezinárodní rok jazyků původních obyvatel, Mezinárodní rok umírněnosti a Mezinárodní rok periodické soustavy prvků.

Na níže přiloženém posteru naleznete přehled nejdůležitějších aktivit v rámci UNESCO za školní rok 2017/2018.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům