Úvodní stránka » Novinky » Bez bariér

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Bez bariér

V pátek 30.5.2014 jsme v naší škole přivítali neobvyklou, ale velmi milou návštěvu. Zavítala mezi nás skupinka klientů z nedalekého zařízení „Barborka“v Kroměříži, které se zabývá péčí o osoby s různými formami postižení. Objevilo se tak mezi námi dvacet človíčků s otevřeným srdcem a nadšením pro cokoli, co se vymyká stereotypu. My sami jsme navštívili jejich zařízení před Vánoci, kdy jsme jim zahráli pár koled a prožili jsme společně příjemné odpoledne. Tentokrát jsme byli na řadě my a zaujali jsme post hostitelů – domácích.

Nejprve jsme naše přátele provedli po škole, ukázali jsme jim naše školní zvířátka a poté následoval turnaj mezi družstvy. Na různých stanovištích se závodilo například ve slalomu s kolečky,v  kuželkách,v  poznávání předmětů naslepo,v hodu šiškou do koše nebo ve skládání obrázků. Každé družstvo si vedlo skvěle. Nikdo se nenechal zahanbit a vzal osud svého družstva pevně do vlastních rukou. Všichni se aktivně zapojili a bylo vidět, že jsou šťastní tím, co právě prožívají. Tento turnaj nebyl ale úplně stejný jako ostatní turnaje. Lišil se svým principem -  vyhrál v něm  totiž úplně každý účastník. Bylo jedno, jestli shodili kuželky napoprvé nebo trefili  nejvíce šišek. Mezi soutěžícími se neobjevil ani náznak  rivality nebo závisti, naopak -  každý z nich byl šťastný.

Jako ceny jsme pro soutěžící měli přichystané perníkové medaile, diplomy a drobné sladkosti. Všichni si okusili chvíli slávy při předávání cen z rukou naší paní ředitelky  a při následném potlesku. Na závěr  jsme účastníkům našeho „Dne bez bariér“ připravili  kratší  písničkové pásmo.

Jsme velmi rádi, že se podařilo navázat přátelské kontakty  s domovem Barborka, protože to považujeme za  důležité.

Postižení lidé totiž nelžou. Dávají najevo své city, lásku, přátelství  a nemají potřebu nic skrývat. Jejich veliká srdce jsou plná citu  mnohem více, než si někteří lidé myslí. Tito lidé si nezaslouží být zapomenuti, uzavřeni a izolováni od zbytku společnosti. Jsou schopni nás hodně naučit a  být pro nás přínosem.

Nezavírejme oči…

Za EKOTÝM
Hilda Pešlová 3.B

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům