Úvodní stránka » Novinky » Ekologická olympiáda 2014

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Ekologická olympiáda 2014

Již po řadu let se každý rok účastní naše škola Ekologické olympiády ve Valašských Kloboukách, proto ani letos jsme nemohli vynechat. I přes téma, které bylo naprosto vzdálené našemu oboru, jsme se rozhodly vyrazit a alespoň zúčastnit. Téma nás vytrhávalo ze snění a nutilo nás listovat slovníky, atlasy, knihami a dohánět všechno, co jsme nikdy neměly možnost zmeškat.

Geologická paměť České republiky nám nebyla úplně nejbližší, ale co … jednou EKO – navždy EKO.

Ve čtvrtek 2.10.2014 jsme tedy ve složení: Anička Kikalová, Klárka Brudná, Hilda Pešlová a Ing. Dvořáková naskákaly do auta a plni síly i se špetkou nervozity se vydaly na cestu vstříc ekologické olympiádě. Hned odpoledne jsme začaly měřit své vědomosti s dalšími osmi školami. Bylo pro nás potěšující, že jsme na tom nebyly úplně nejhůř. Nakonec jsme byly schopny bodíky nasbírat. Večer byl v duchu recese – herecké schopnosti vítány. Téma „Kameňák 6 – Kam kráčíš trilobite?“ jsme pevně uchopily do svých rukou a předvedly, co v nás bylo.

V pátek jsme se ráno vydali do lomu Bzová na exkurzi. Odpoledne jsme v Envicentru Vysoké Pole strávili nad projektem „Rekultivace lomu Bzová“. Obhajoba probíhala před porotou až večer. I tam jsme se nenechaly zahanbit a silnou argumentací a nápady přesvědčily porotu, že víme, co chceme.

V sobotu ráno proběhlo vyhlašování. Umístily jsme se na sedmém místě, ale o pořadí nám skutečně ani nešlo. Nepřijely jsme vyhrát a tím jsme vlastně vyhrály. Užily jsme si olympiádu, smály se a nestresovaly. Našly jsme důvod, proč se takovéto akce pořádají. Najednou jsme si všichni byli bližší, všechno bylo tak na dosah. Každý z nás měl v srdci kus přírody. Olympiáda nás neobohatila o věcné ceny, ale ve výsledku nám dala mnohem víc …

Proto bych chtěla poděkovat naší skvělé škole, že nám dala tuto možnost.

Hilda Pešlová 4.B

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům