Úvodní stránka » Novinky » Erasmus+ „Let´s learn to help“ Bánská Bystrica září 2018

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Erasmus+ „Let´s learn to help“ Bánská Bystrica září 2018

Díky tomuto projektu se na konci září 5 studentů a 2 učitelé zúčastnili dvoutýdeního pobytu v Bánské Bystrici. Tento pobyt byl výjimečný nejen svojí délkou, ale hlavně propojením všech animoterapií – apiterapie, hipoterapie i canisterapie. Během deseti dnů se žáci naučili vše potřebné pro realizaci všech těchto terapií. Naučili se jak zacházet se psy a klienty při canisterapii. Jak připravit koně k hipoterapii a na co si dávat pozor při práci s těmito nádhernými zvířaty. Naučili se, že nejen med je prospěšný pro člověka, ale i spousta jiných včelích produktů a dobrot z nich vytvořených.

Své znalosti a dovednosti poté vyzkoušeli na dobrovolnících z řad studentů hostitelské školy a pomyslnou třešničkou na dortu byl animoterapeutický program pro děti z mateřské školy, které svou zvídavostí a nadšením uvedly do rozpaků i ostříleného odborníka.

Program byl velmi pestrý a kromě animoterapeutických témat obsahoval i návštěvu města Bánská Bystrica, výlet do Španie Doliny, ukázku výcviku dravců a další velmi zajímavé činnosti. Tyto dva týdny se nesly v duchu spolupráce českých, slovenských i francouzských studentů. Každý přidal kousek svých znalostí a zkušeností a vzniklo krásné a smysluplné společné dílo. Náš pobyt byl poučný, veselý a přátelský. Byl to nezapomenutelný zážitek pro všechny.

Informační systém školy

Dne 30.4.2019 byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení.

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům