Úvodní stránka » Novinky » Exkurze EKOTÝMU

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Exkurze EKOTÝMU

Dne 12. 3. 2013 se žáci naší školy zúčastnili exkurze v Centru Veronica, která má sídlo v nízkoenergetickém – tzv. „pasivním domě“ v Hostětíně. Toto centrum zaštiťuje program „Ekoškola“, do kterého se naše škola zapojila a tento rok chce obhájit svůj titul. Zjistili jsme, jakou cestou je možné toho titulu dosáhnout a obeznámili jsme se s tzv. Ekokodexem, který je potřeba dodržovat, abychom o sobě mohli dále hrdě tvrdit:“ My jsme Ekoškola!“

Akce začínala krátkým představením pasivního domu a jeho funkcí. Zjišťovali jsme spotřebu energií, spotřebu vody nebo výší zatěžování prostředí. Dalším blokem programu byla tzv.  ekostopa, kdy jsme měli zjistit, co vše je potřeba k tomu, abychom vyrobili naprosto běžné věci jako např. džíny. V sousedství pasivního domu také stojí moštárna, produkující bio jablečný mošt. Měli jsme možnost si jej zakoupit a ochutnat. Kvalita a přírodní složení na jeho chuti byly opravdu znát!

Po exkurzi jsme se přesunuli do „Doby plastové“!…samozřejmě jsme nemuseli cestovat v čase, protože touto dobou je bohužel  naše každodenní současnost. S  problematikou vzniku, třídění a využití odpadů jsme se seznámili ve sběrném dvoře v Hulíně, která se zabývá tříděním komunálního odpadu. Plast dnes už umíme stoprocentně recyklovat, ale namísto toho se povaluje na skládkách a následně zakopává pod zem.

To by mě tedy zajímalo, zda naše děti, nebo dokonce my, ve svém důchodu, budeme moct pěstovat na zahrádkách mrkev a ne jen vykopávat PET láhve!

 

text: Jana Vrábelová 2.B

foto: Matěj Benešovský 2.A

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům