Úvodní stránka » Novinky » Jak žít a stravovat se zdravě

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Jak žít a stravovat se zdravě

Napomáhat vlastnímu zdraví aktivním způsobem a spolupodílet se na dodržování pravidelné životosprávy je základním předpokladem plnohodnotného života. Cílem přednášky bylo ukázat našim studentům možnosti výběru správného způsobu života, který má zásadní a pozitivní vliv na lidské zdraví.

Průvodcem vědomostí o zdravém životním stylu nám byl Bc. Radek Mlýnek, který působí komplexně v oblasti poradenství jako konzultant, osobní trenér a terapeut v oblasti prevence zdravotních problémů. Na začátku odborné přednášky zdůraznil dva významné a zásadní faktory ovlivňující naše zdraví, na které bychom se měli v našem životě zaměřit. V první řadě hraje důležitou roli vnímání našeho těla a jeho signály, které nás upozorňují, co nám prospívá nebo naopak škodí. Druhou neméně významnou skutečností je léčit příčinu potíží v souladu s fyzickým tělem a duševní rovnováhou. Staré přísloví říká, že pokud není zdravá duše, není zdravé naše tělo. Psychické problémy začínají velmi rychle negativně působit na naše tělo v podobě vleklých a dlouhodobých nemocí.

Abychom splňovali podmínky ozdravného procesu našeho těla, musíme dodržovat elementární pravidlo spánku, stravování, duševní pohody, toxicity prostředí, kosmetiky, pohybu a individuality. Při dodržování těchto základních kroků se podaří efektivním způsobem docílit takového zdraví, který posune naše životy správným směrem. Dodržování všech základních pravidel správné výživy společně s pozitivním myšlením napomáhá k vysněným cílům proč žít zdravě. Jednoduchá pravidla jsou v dnešní uspěchané době složitá v tom, že se neumíme zastavit a zamyslet se nad svými životy. Zdraví je nejcennější dar, jakého se nám může dostávat. Uvědomíme si to v momentě, jakmile se necítíme dobře. Naše tělo je velmi chytré a tak nám dává brzy vědět, že je něco v nepořádku.

Bc Radek Mlýnek ochotně odpovídal na všechny naše otázky týkající se zdravé výživy.  Závěrečné motto našeho přednášejícího bylo „Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“

Děkujeme panu Bc. Radku Mlýnkovi za zajímavou a poučnou přednášku a našim studentům za to, že byli pozorné a diskutující publikum.

Jarmila Domanská a Michaela Janischová DiS
vychovatelky

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům