Úvodní stránka » Novinky » Jsem laskavec

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Jsem laskavec

Ve dnech 5. – 13. listopadu proběhl na ZŠ a MŠ Fr. Vančury v Kroměříži projekt „Jsem laskavec“, v rámci celorepublikového projektu, který pořádá již druhým rokem Nadace Karla Janečka. Podpořili tím myšlenku šíření dobra, lásky, vzájemnosti, srdečnosti, laskavosti.

Tým „Dobroťáků“, zastoupený dětmi, žáky i učiteli školy, vykonal celou řadu dobrých skutků na různých místech. Rozvíjeli a podporovali s dětmi a žáky dobré vztahy přípravou drobných pohoštění a vzájemnými návštěvami ve třídách. Starší žáci mezi sebou vybrali finanční obnos, který věnovali na nákup granulí a pamlsků pro psy v Městském útulky pro psy Čápka. Nejinak tomu bylo i u skupiny „Dobroťáků“, kteří navštívili kočičí útulek „Zatoulané štěstí“ ve Vážanech.

Mladší „Dobroťáci“ se vydali k nám do naší školy potěšit zvířátka a především naše kobylky. Mohli si vyzkoušet samotnou péči o zvířata, čistili a česali kobylky Emu a Gine a naše studentky pro tyto žáčky připravily také omalovánky a pomáhaly dětem se svačinkami.

Byly nám předány dárky v podobě dvou pytlů sena, dále mrkev, jablíčka a sušené pečivo. Jsme rádi, že jsme byli dětmi vybráni jako“ Laskavec školy“ a mohli jsme tak podpořit a rozvíjet u našich studentů myšlenku, že každý z nás může být svým přístupem, postojem a činem laskavý ke svému okolí a obohacovat tak nejen život ostatních, ale hlavně ten svůj, protože jak praví Gándhí:

„Radost, kterou způsobíme druhému, má podivuhodnou vlastnost: odrazem se neoslabuje, ale vrací se k nám košatější a zářivější.“

Mgr. J. Marciánová

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům