Úvodní stránka » Novinky » Kterak veterina do Nitry jela

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Kterak veterina do Nitry jela

Deset studentů 3. ročníků za doprovodu pedagogického dozoru se ve dnech 5. 6. – 9. 6. 2017 zúčastnilo výměnného pobytu na střední veterinární škole v Nitře. A pokud vás zajímá, jak jsme si slovenské dny „užili“, pak čtěte následující řádky.

Zdlouhavou cestou autobusem se přemísťujeme ze snesitelných veder u nás v Česku do naprosto nesnesitelné výhně v malebné Nitře. Po příjezdu na nitranskou veterinární školu vládne všude povznesená a přátelská nálada i přes náš docela dost opožděný autobus. Jsme vřele přijati paní riaditeľkou Mgr. Editou Križanovou a jdeme se porozhlédnout po areálu školy a spolu se studenty z Českých Budějovic se seznamujeme i s žáky v Nitře, od kterých se nám dostává (ne)tradičního přivítání chlebem a solí.

Na programu našeho prvního dne na Slovensku je návštěva Včelařské paseky s prohlídkou historického včelína v Král’ovej pri Senci, kde se dozvídáme mnoho informací o významu včel a včelích produktů. Poté naše cesta vede do Jelky a zde si prohlížíme starobylý dřevěný vodní mlýn, který patří mezi pozoruhodné technické památky a je považován za středoevropskou raritu. V závěru dne proběhlo na internátu menší setkání, během něhož popouštíme uzdu vlastní fantazii a místo papíru temperami kreativně pomalováváme sami sebe navzájem za ochotné spolupráce paní vychovatelky.

Středa patřila kolektivní prohlídce Nitry a Nitranského hradu, z jehož věže vidíme celé město jako na dlani. Jako třešinka na dortu pro nás byla jedinečná příležitost utratit kapesné od maminky v obrovském nákupním centru.

Ve čtvrtek, v náš poslední výletový den, se vydáváme na příjemnou procházku v okolí zubří obory v Topol’čiankách, která byla založena v roce 1958 s cílem záchrany zubra evropského. Poté vdechujeme kouzelnou atmosféru při návštěvě zdejšího malebného zámku a někdejšího letního sídla prezidenta TGM. Několik z nás má potřebu si i po takto vydatném zážitku vyrazit „do vyšších sfér“ – vydáváme se proto na nitranskou dominantu, vrch Zobor, a vracíme se krásně unavení a políbení sluncem. Celý den slavnostně zakončuje báječná guláš párty na domově mládeže, spojená se soutěží Čechů proti Slovákům. Všemu dává tečku zběsilá vodní balonková bitva, díky které žádné tričko nezůstává suché, ale jednoznačně se tento souboj stává tím nejzábavnějším rozloučením, jakého se nám mohlo dostat.

Pátek pak byl již jen ve znamení návratu domů, smíchu nad pořízenými fotkami a promítání si všech krásných chvil strávených u našich sousedů, na které budeme jistě dlouho vzpomínat.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům