Úvodní stránka » Novinky » Muziko terapeutická relaxace

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Muziko terapeutická relaxace

Setkání s lektorkou Karolínkou Skřičkovou probíhá každoročně na přání našich studentek v nádherném prostředí velké knihovny domova mládeže ve Štěchovicích.

Děvčata se pohodlně usadí do magického kruhu žen, aby se mohly na chvíli zastavit, zklidnit a načerpat pozitivní energii. A pomalu společně pootevřeme, jen malinko, dveře do tajůplného světa naší duše, která může být velmi citlivá a zranitelná. A protože hravost patří k přirozeným vlastnostem každého člověka, začaly jsme formou hry pronikat do světa nepoznaného. Každá z nás si vybrala nakreslenou rybku, která vyjadřovala určitý symbol vnitřního pocitu a nálady. Bylo zajímavé pozorovat sám na sobě, jak se v nás míchají různé pocity, o kterých jsme dříve nedokázaly mluvit. Vyjádřit se a komunikovat na základě našich pocitů je začátek vlastního sebepoznávání. Druhým lidem mohu rozumět jen do té míry, do jaké rozumím sám sobě.

Naše životy se začnou měnit v okamžiku, kdy si uvědomíme, že jsme to jenom my sami, kdo si rozhoduje o svých pocitech a pozitivních myšlenkách. Umění naslouchat je v komunikačních dovednostech klenotem pro šťastný a spokojený život. Platí stará pravda, že nejlepší terapie je terapie rozhovorem. Nám se podařilo strávit příjemné odpoledne s lektorkou Karolínkou Skřičkovou, která nám byla schopna naslouchat, nemá potřebu nás přitom hodnotit, ani s námi nemusí souhlasit, ale snaží se nám porozumět.

Děkujeme naší lektorce za velmi krásné a emocionálně silné zážitky, které nás budou provázet na další cestě životem. Měli jsme jedinečnou možnost prožitků ve společném kruhu  a získat cenné zkušenosti z oblasti muzikoterapie a hraní na nástroje.

Děkujeme a těšíme se na další milé setkání.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům