Úvodní stránka » Novinky » Muzikoterapie a muzikohraní na domově mládeže

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Muzikoterapie a muzikohraní na domově mládeže

Pozvání na cestu k hluboké relaxaci za zvuku exotických hudebních nástrojů jsme dostali od lektorky Karolíny Skřičkové.

Studentky Tauferovy SOŠ veterinární se pohodlně usadily v nádherném prostředí zdejší knihovny do magického kruhu, aby se mohly na chvíli zastavit, vypnout, zklidnit a načerpat pozitivní energii. Jedním z dost nepříjemných problémů dnešního světa je uspěchanost, záplava informací a dlouhodobý stres. Málokomu se podaří tomuto tlaku odolávat a vzdorovat. Je důležité, abychom se uměli zastavit, zklidnit, být sami sebou a dokázali odpočívat.

Abychom vůbec měli šanci navázat dialog s naším vnitřním já, se svojí duší. Pohodlně jsme se uložily na polštářky s nádherným uvolněním celého těla. Naše lektorka mezi námi chodila a svým hladivým a poutavým vyprávěním unášela naše dušičky nepopsatelně krásným světem fantazie. Dokonce jsme zaslechly dva oddychující hlasy studentek, které spokojeně usnuly na svých polštářcích. Po celou dobu nám zněla krásná a uklidňující slova Karolíny: „Pohodlně si lehněte, vychutnejte si pocit klidu, který vás obklopuje a který vás zaplavuje i uvnitř. Jste součástí pohody, klidu a harmonie. Nic nemusíte. Všechno, co je důležité, se děje jen v tomto okamžiku, odpočíváte a zasloužíte si to. Tento okamžik je pro vás, ve vás a jste jím prostoupeny“.

V druhé části jsme se naučily hrát na tibetské mísy, které nám zněly v různorodých lahodně znějících energiích. Užily jsme si všech zvonivých melodií na tibetské mísy spojené s uvolňujícími masážemi. Životní moudrost, laskavost a radost ze života přináší do našich srdcí klid a rovnováhu.

,,Je milion cest, ale jen jedna je správná a to je ta naše“ bylo hlavní motto přednášky. A pokud si máme možnost povídat s Karolínou Skřičkovou, která umí opravdu naslouchat našim studentům, je to jako by vám přikládali balzám na duši. Být vlídný a poctivý v pohledu na sebe i svět kolem sebe je celoživotní učení nás samotných.

Děkujeme všem zúčastněným studentkám za krásné zážitky a těšíme se na další milé setkání.

vychovatelé domova mládeže

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům