Úvodní stránka » Novinky » Naši studenti v Nitře 2015

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Naši studenti v Nitře 2015

Nitra 8. – 12. 6. 2015

V pondělí 8.6.2015 jsme se vydali na dalekou cestu na Slovensko do Nitry, kde nás čekali přátelé ze Strednej odbornej školy veterinárnej. Výměnného pobytu se zúčastnilo 10 studentek ze třetího ročníku a pedagogický dozor Mgr. J. Marciánová a Mgr. V. Pospíšil.

V úterý ráno jsme byli přivítáni ve sborovně školy, následovala prezentace hostitelské školy a dopolední chvíle jsme strávili v krásném divadle Andreje Bagara, kde jsme sledovali nevšední zpracování divadelní hry W. Shakespeara – Zkrocení zlé ženy (režie S. Sprušanský). Po představení jsme prošli městem na Nitranský hrad, kde jsme si prohlédli kostel, muzeum a večer jsme se procházeli centrem večerní Nitry.

Ve středu jsme hned ráno vyjeli do Zubří obory v Lovciach a potom nás čekala prohlídka Národního hřebčína a kláštera v Topoľčiankách. Koně nás okouzlili svou majestátností a krásou, v klášteře jsme si připomněli T. G. Masaryka, který do Topoľčianok jezdil na letní byt. Prohlédli jsme si pokoj, ve kterém odpočíval a pracoval. Večer jsme věnovali posezení ve studentské čajovně, kde nás pohostily studentky školy a také jsme v rámci volného programu navštívili obchodní centra Mlyny, N-centro a OC Max.

Na čtvrtek jsme moc těšili, jeli jsme totiž do Oázy tygrů a na jelení farmu XCELL Slovakia BreedingServices, s.r.o., Vištuk. Na jelení farmě bylo stádo jelenů a muflonů, společnost poskytuje spermobanku pro zahraniční zájemce, inseminace laní je přísně geneticky řízena. Ovšem setkání s tygry bylo impozantní, nezapomenutelné, jedinečné. V oáze bylo 27 tygrů a paní majitelka nás velmi poutavě seznámila s jejich chováním a podělila se s námi o své zkušenosti s životem s tygry. V oáze mají také lva a lvici, kteří se spolu vyhřívali na sluníčku.

Načerpali jsme sílu a večer následovalo sportovní klání mezi studenty z Českých Budějovic, Nitry a Kroměříže. Naše děvčata soutěžila a celkově získala 1. místo!!! Odměnou byla suprová pizza a zmrzlinka. Po sportovních výkonech vzplál oheň a s chutí jsme se pustili do opékání špekáčků.

V pátek ráno jsme se rozloučili s paní ředitelkou Mgr. Editou Križanovou a rozjeli jsme se do svých domovů. Byl to krásný týden plný nezapomenutelných zážitků.

Děkujeme, Nitro!

Mgr. J. Mariánová

 

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům