Úvodní stránka » Novinky » Naši studenti v Nitře 2015

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Naši studenti v Nitře 2015

Nitra 8. – 12. 6. 2015

V pondělí 8.6.2015 jsme se vydali na dalekou cestu na Slovensko do Nitry, kde nás čekali přátelé ze Strednej odbornej školy veterinárnej. Výměnného pobytu se zúčastnilo 10 studentek ze třetího ročníku a pedagogický dozor Mgr. J. Marciánová a Mgr. V. Pospíšil.

V úterý ráno jsme byli přivítáni ve sborovně školy, následovala prezentace hostitelské školy a dopolední chvíle jsme strávili v krásném divadle Andreje Bagara, kde jsme sledovali nevšední zpracování divadelní hry W. Shakespeara – Zkrocení zlé ženy (režie S. Sprušanský). Po představení jsme prošli městem na Nitranský hrad, kde jsme si prohlédli kostel, muzeum a večer jsme se procházeli centrem večerní Nitry.

Ve středu jsme hned ráno vyjeli do Zubří obory v Lovciach a potom nás čekala prohlídka Národního hřebčína a kláštera v Topoľčiankách. Koně nás okouzlili svou majestátností a krásou, v klášteře jsme si připomněli T. G. Masaryka, který do Topoľčianok jezdil na letní byt. Prohlédli jsme si pokoj, ve kterém odpočíval a pracoval. Večer jsme věnovali posezení ve studentské čajovně, kde nás pohostily studentky školy a také jsme v rámci volného programu navštívili obchodní centra Mlyny, N-centro a OC Max.

Na čtvrtek jsme moc těšili, jeli jsme totiž do Oázy tygrů a na jelení farmu XCELL Slovakia BreedingServices, s.r.o., Vištuk. Na jelení farmě bylo stádo jelenů a muflonů, společnost poskytuje spermobanku pro zahraniční zájemce, inseminace laní je přísně geneticky řízena. Ovšem setkání s tygry bylo impozantní, nezapomenutelné, jedinečné. V oáze bylo 27 tygrů a paní majitelka nás velmi poutavě seznámila s jejich chováním a podělila se s námi o své zkušenosti s životem s tygry. V oáze mají také lva a lvici, kteří se spolu vyhřívali na sluníčku.

Načerpali jsme sílu a večer následovalo sportovní klání mezi studenty z Českých Budějovic, Nitry a Kroměříže. Naše děvčata soutěžila a celkově získala 1. místo!!! Odměnou byla suprová pizza a zmrzlinka. Po sportovních výkonech vzplál oheň a s chutí jsme se pustili do opékání špekáčků.

V pátek ráno jsme se rozloučili s paní ředitelkou Mgr. Editou Križanovou a rozjeli jsme se do svých domovů. Byl to krásný týden plný nezapomenutelných zážitků.

Děkujeme, Nitro!

Mgr. J. Mariánová

 

Informační systém školy

Dny otevřených dveří se uskuteční v termínech 7. - 8. 12. 2018 a 11. - 12. 1. 2019. Těšíme se na setkání s Vámi.

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům