EU - peníze středním školám

Na stromě - kácení a údržba

Časopis ZPŠ

Nejlepší šplhouny najdete i u nás

Šplh patří mezi disciplíny s dlouholetou historií – na prvních novodobých Olympijských hrách v Athénách roku 1896 pořadatelé zařadili do sportovní gymnastiky šplh v jeho mimořádně náročném provedení – sportovci šplhali do výše 14 metrů bez přírazu a jediným závodníkem, kterému se podařilo 14 m vyšplhat, byl domácí Nikos Andriakopoulos s časem 23,4 vteřin. Dnes jsou šplh na tyči (dívky – 4,5 m) s přírazem a šplh na laně bez přírazu (hoši – 4,5 m) populárními disciplínami středoškolského sportu a díky Asociaci školních sportovních klubů ČR se každoročně setkávají nejlepší zástupci středních škol při republikovém finále Poháru AŠSK.

Letošní republiková soutěž se konala v Holešově – místní policejní škola je dlouholetým pořadatelem silových soutěží středoškoláků: po dva dny zde bojovalo deset dívčích a deset chlapeckých týmů oproti elektrické časomíře o pocty nejvyšší – a mezi nimi nechyběli ani naši zástupci! Dívky sice postoupily až z 2. místa krajského kola, ale po skvělých výkonech především Zuzky Drlíčkové a Hanky Mikulíkové obsadily výborné 6. místo a navíc Zuzka dosáhla v individuálním závodě na fantastickou stříbrnou příčku!!! Dvakrát se jí (z pěti pokusů) podařilo šplhat v čase pod 3 sekundy a získala tak zatím největší úspěch své středoškolské sportovní kariéry. Zúročila tím svou letošní cílevědomou přípravu a zaslouženě obsadila medailovou pozici. Mezi chlapci závodil na tzv. divokou kartu i náš Pavel Soldán a i on nezklamal: svými výkony (4,15 resp. 4,22 s) dosáhl na pěkné 10. místo a ve skvělé konkurenci získal cenné zkušenosti pro sovu další sportovní přípravu.

Všem našim závodníkům patří obrovský dík za předvedené výkony, všichni vzorně reprezentovali naši školu i město Kroměříž a Zlínský kraj; děkuji rovněž kolegům Jiřímu Březíkovi a Mirkovi Stehlíkovi za pomoc při tréninku našich sportovců a vedení naší školy za poskytnuté podmínky pro přípravu na soutěž.