Úvodní stránka » Novinky » Osvětim 2013

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA



70. výročí UNESCO



Centra vzdělávání



EU - peníze středním školám



Na stromě - kácení a údržba



Časopis ZPŠ




Osvětim 2013

OSVĚTIM – SVĚDOMÍ LIDSTVA

V úterý 25.9.2013 jsme se zúčastnili vzdělávacího programu pro studenty SŠ – Osvětim – svědomí lidstva, který organizuje Vzdělávací cestovní agentura pana PhDr. P. Kočího. Brzy ráno studenti druhých, třetích a čtvrtých ročníků (46) nastoupili před naší školou do autobusu Krodos bus Kroměříž, na jehož palubě byli přivítáni Mgr. J. Marciánovou a Mgr. V. Pospíšilem.

Počasí nás malinko vystrašilo zamračenou oblohou a cestou pořádně před polskými hranicemi zapršelo, ale Osvětim nás uvítala už bez deště. V první části našeho programu jsme navštívili Muzeum holokaustu, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny a původním nacistickým koncentračním táborem nás se zasvěceným a působivým výkladem v češtině provedly polské průvodkyně.

Ve druhé části programu jsme se přesunuli do koncentračního tábora Osvětim II – Březinky, prohlédli jsme si bránu smrti, příjezdovou rampu a jednotlivé části tábora, kde museli žít vězni a kde probíhal hrůzný proces vyhlazování židovského národa. Trosky krematorií zlověstně trčely k nebi a všichni jsme si uvědomovali, na jakém strašném místě dějin 20. století se nacházíme.

V autobuse jsme si připomněli slova nedávno zesnulého spisovatele A. Lustiga a E. Wiesela – „Zapomenout znamená zabít všechny oběti podruhé.“

Cestou domů jsme se občerstvili a koupili jsme si čokoládky a známé polské krowky. Večer jsme se rozloučili s bezvadnými pány řidiči a s vedoucím programu panem PhDr.Kočím, kterým jsme za jejich profesionální výkon pořádně zatleskali.

Mgr. Jarmila Marciánová

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům