Úvodní stránka » Novinky » Pobyt studentek v Rakousku

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Pobyt studentek v Rakousku

Jeden den v rakouské škole

Náš den začíná vždy v 06:00. O půl sedmé vyrážíme na snídani, zde si můžeme vybrat, na co máme chuť. Od masných výrobků přes nutellu až po müsli s jogurtem. Samozřejmě nechybí káva, mléko a džusy. O půl osmé nám začíná vyučování. Ve třídě sedíme mezi ostatními spolužáky a tak s nimi máme přímý kontakt. Máme vždy 5 vyučovacích hodin. Hodiny jsou zde delší – mají 50 minut.

Dnes jsme měly první hodinu německý jazyk, kde jsme probíraly perfektum a  dělaly jsme samostatnou práci. Zarazilo nás, že ač nejsme rodilé Rakušanky umíme gramatiku lépe, než někteří studenti. Druhou hodinu si do naší třídy nakráčel pan učitel matematiky. Obsah hodiny byl jasný. Převáděly jsme jednotky a počítali zlomky. Vzpoměly jsme si na naše učivo matematiky. A byly jsme rády, že jsme momentálně tady. Třetí hodinu následoval předmět Zemědělské plodiny, kde jsme se dozvěděly spoutu zajimavých informací a také si rozšířily odbornou slovní zásobu. Čtvrtou hodinu k nám do třídy došla nejmladší paní učitelka. Probíraly jsme členské státy Evropské unie a pak jsme do papíru doplňovaly, jestli mají € nebo jinou měnu. Pátá hodina patřila stavitelství, což pro nás bylo jako „španělská vesnice“, ovšem braly jsme to s humorem a dávaly jsme pozor, protože třeba se nám to bude někdy v  životě hodit.

Odbitím zvonku jsme zamířily na oběd, kde se vždy všichni studenti sejdou, proberou se organizační záležitosti a pak se pomodlíme.

Odpoledne bývají většinou praxe. Dnes jsme například připravovaly pomůcky k chovu včel. Pak jsme se odebraly k včelím úlům, kde jsme vyfasovali kukly, aby nás včely nepíchly do obličeje. Pan učitel nám ochotně vysvětloval, co vidíme. Viděly jsme například propolis, trubce, dělnice, zavíčkovaný med a vše, co k chovu včel patří patří. Tahle praxe trvala 2 vyučovací hodiny. A pak jsme se odebraly do našeho bytu a měly individuální volno až do večeře.

Petra Klvaňová

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům