Úvodní stránka » Novinky » Pobyt v Anglii

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Pobyt v Anglii

Anglie 2013

Sobota 9. 3. 2013 mohla na první pohled vypadat jako zcela obyčejný den. Pro nás se však stala naprosto výjimečnou a znamenala počátek nejúžasnějšího týdne v našem životě, týdne v Anglii.

Výchozím bodem se stalo Milíčovo náměstí v Kroměříži, odkud se naše poněkud náročnější cesta táhla přes Německo a Belgii do francouzského města Calais. Odtud jsme dále pokračovali na palubě trajektu. Trvalo téměř 25 dlouhých hodin, než jsme spatřili nádheru našeho vytouženého cíle, tedy přímořského města Hastings. Ale ne tak rychle! Cestou jsme totiž ještě navštívili významná místa Doveru a Canterbury. Bylo sice zataženo a mrholilo, ale upřímně, co by to bylo za výlet, kdyby nás nepřivítalo to pravé anglické počasí :-) V Hastings jsme viděli tamější hrad, pašerácké jeskyně a prošli jsme uličkami starého města. Většině z nás se však v hlavě honily úplně jiné myšlenky. Jaká asi bude naše hostitelská rodina? Jak bude probíhat výuka na škole? A jaké vlastně bude jídlo? Na odpovědi jsme si museli počkat až do večerních hodin, kdy si pro nás postupně přijížděly naše nové „families“. Bylo až překvapivě příjemné, jak mile se k nám chovali. Navíc se nám ani nepotvrdila teorie o suchém britském humoru, byla naopak velmi rychle vyvrácena :-)

Během následujících 3 dnů jsme podstoupili výuku s rodilým mluvčím na místní škole a obohacovali tak naše anglické dovednosti. Odpoledne jsme poté navštěvovali pozoruhodná místa v hrabství Sussex, například Bodiam Castle, městečko Battle s muzeem Yesterday´s world, město Rye, Brighton, kde jsme mimo jiné obdivovali podmořský svět v Sea Life Centru, a mnoho dalších. V pondělí jsme si vyzkoušeli jak chutná klasický „traffic jam“ poté, co napadlo okolo 10 cm sněhu. Středu a pátek jsme výhradně obětovali pulsujícímu srdci celé Anglie – Londýnu, který nás naprosto uchvátil svou krásou a velikostí, a to i přesto, že jsme viděli pouze zlomek toho, co nám mohl nabídnout. Byla by škoda nezmínit například Tower of London, Tower Bridge, Buckinghamský palác, London Eye, budovy parlamentu s Big Benem nebo Trafalgarské náměstí. V St. James parku na nás dokonce čekalo překvapení v podobě českého emigranta. Máme tím na mysli pelikána z pražské zoo, který se od nás nechal ochotně vyfotit a od vyvolených i pohladit. Náš poznávací zájezd byl završen večerní projížďkou po Temži na Greenwich, kde už na nás čekali páni řidiči. Následovala už jen dlouhá cesta zpátky domů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným, a to jak našemu pedagogickému dozoru, tak i našim spolužákům z Tauferovy SOŠ veterinární, SPŠ mlékárenské a Gymnázia Kroměříž. Největší dík však patří společnosti Student agency za jejich bezchybnou organizaci a úžasný přístup. Společně se nám povedlo vytvořit výjimečný kolektiv, který tento zájezd učinil neopakovatelným zážitkem.

Pavla Pastorková, Eliška Jurečková, TSOŠ veterinární, 3.A

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům