Úvodní stránka » Novinky » Přednáška „Zdravá výživa a životospráva“

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Přednáška „Zdravá výživa a životospráva“

Pravidelný pohyb, zdravá výživa a dostatek spánku, ovlivňuje zásadním způsobem kvalitu života každého jedince. Výchova ke zdravému životnímu stylu patří k hlavním tématům vzdělávání v rámci kompetencí podpory zdravého rozvoje osobnosti. Studenti při TSOŠ veterinární měli jedinečnou možnost setkání s profesionální cvičitelkou, instruktorkou aerobiku, stepaerobiku, bosu, bodystylingu, fitmami a koučem správného stravování paní Monikou Novákovou.

Napomáhat vlastnímu zdraví aktivním pohybem a zdravými životními návyky přispělo k prohloubení vědomostí v oblasti správných stravovacích návyků. Cílem odborné přednášky bylo ukázat našim studentům možnosti výběru správného způsobu života, který má zásadní a pozitivní vliv na lidské zdraví. Jak důležitou roli hraje v našem životě vnímání svého těla, které nám signalizuje pocity, s jakou citlivostí s ním zacházíme. Osvěžili jsme si vědomosti jako je pravidelná a pestrá strava s výživově vyváženým jídelníčkem. Také zvýšený příjem tekutin patří k důležitým stravovacím návykům a je nutné ho dodržovat. Zařazujeme do jídelníčku dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Dáváme přednost celozrnným potravinám a dbáme na dostatek kvalitních bílkovin. Je potřeba omezit množství tuku ve stravě a dát přednost rostlinným olejům. Vyvarovat se musíme zejména sladkým jídlům a nápojům. Všechny tyto složky správně sestavené výživy jsou vzájemně propojeny a tvoří základní kámen dostatečně kvalitní stravy. Paní lektorka vysvětlila jednotlivé stravovací návyky vyčerpávajícím způsobem, které budou pomáhat v prevenci předcházení onemocnění.

K vysněné postavě se musíme projíst a odmítnout drastické a jednostranné diety, které náš organismus poškozují. Podstatnou a důležitou roli hraje vnímání a nastavení životních priorit, které vedou ke zlepšení kvality života každého jedince. Zejména u mladých dívek dochází vlivem módních  trendů k poruchám příjmu potravy a sebepoškozování vlivem nesprávných hladovějících diet. Proto se snažíme osvětou a odborným výkladem našich lektorů předcházet těmto negativním jevům. Paní lektorka Monika Nováková nám ukázala cestu zdravého a aktivního životního stylu jak po stránce výživové, tak sportovní.

Těšíme se v příštím školním roce na setkání s prvními ročníky, které si osvojí základní vědomosti v oblasti správných stravovacích návyků. Děkujeme našim studentům za podnětné otázky a příjemně strávený podvečer.

Jarmila Domanská
vychovatelka

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům