Úvodní stránka » Novinky » Přednáška – Cesta k vašemu srdci

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Přednáška – Cesta k vašemu srdci

Přednáška „Cesta k vašemu srdci“ proběhla 19. 10. 2016 v nádherném prostředí velké knihovny domova mládeže ve Štěchovicích. Našim krásným posláním  je předávat životní moudrost  studentům prostřednictvím zajímavých osobností jako je lektorka Marie Drkulová. Večer plný emocí a vyjádření svých přání a pocitů tanečním pohybem znamenal pro naše studenty další obohacení v oblasti sebepoznání.

V úvodu nám naše přednášející napsala „Ještě před několika lety můj život svazovaly strachy a obavy z vyjadřování sama sebe“. Neustále jsem se přizpůsobovala přáním a očekáváním svého okolí. V určitý čas jsem pochopila, že jediný, kdo může změnit směr mého života, jsem já sama. Vykročila jsem a začala jsem se osvobozovat. Prožít vlastní zážitky, na chvíli se zastavit, zklidnit, otevřít se, přemýšlet o životě a naučit se něco nového ovlivňuje vnímání  vlastní hodnoty člověka.

Sebepoznání je pro spokojený život stejně nutné, jako vzduch pro plíce. Je to taková základová deska pod domem našeho života. Jestli chci prožít spokojený život, je potřeba, abych nejprve našel cestu sám k sobě, abych sám sobě rozuměl. Pak teprve mohu porozumět lidem kolem sebe.

Úžasná lektorka Marie Drkulová  nám svým osobním  příkladem ukázala cestu životem.  V každém z nás vyvolala svým úsměvem, ohledem, citlivostí, slovem, pozorností a nasloucháním doslova kouzelnou moc. A pokud si tyto ,,hladivé návyky“ osvojíme, ukážeme tím našemu okolí vlídnost a laskavost.

Krásné plynutí životem Vám přeje Marie Drkulová  a za domov mládeže Jarmila Domanská.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům