Úvodní stránka » Novinky » Přednáška – Cyklická žena a psychohygiena

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Přednáška – Cyklická žena a psychohygiena

V nádherném prostředí štěchovické knihovny se uskutečnila ve čtvrtek 30. 11. 2017 přednáška „Cyklická žena“. Předvánoční zklidnění a přenos pozitivní ženské energie prožívaly naše studentky s lektorkou Pavlínou Marešovou. Po vzájemném přivítání jsme si vytvořily ženský kruh, který symbolizuje všechny aspekty ženství jako je přátelství, něha, porozumění, láska, štěstí a sblížení. Pohodlně jsme se usadily do měkkých polštářků a některé z nás ani netušily, jak velké tabu téma menstruace a menstruačního cyklu je a  jak se to snažíme ignorovat, tajit a nemluvit o tom. Zároveň jsme si uvědomily, jak je toto téma zásadní v životě každé ženy a že chceme vědět, jak to vlastně u nás žen funguje.

Co jsme se dozvěděly o menstruačním cyklu nového? Že jsem žena a že od doby, kdy jsem začala menstruovat, jsem cyklická. Jednotlivé fáze přináší do mého života jinou energii, jiné kvality a možnosti. Každá žena je originál a každá vnímá svůj cyklus a rytmus svého těla jinak. Naučily jsme se rozpoznávat fáze, kdy se stahuji do sebe, do svého vnitřního světa nebo naopak bývám velmi aktivní a s načerpanou energií  se cítím sebejistě, sebevědomě a jsem plná optimismu. Kdy mám velkou schopnost se soustředit  a jsou pro mě důležité cíle a výsledky. Také jsem hodně společenská a mám potřebu se setkávat a rozhodovat. V dalším období jsem praktická, trpělivá a emočně vyrovnaná. Toužím naplňovat a zhmotňovat své projekty, sny, vize a doslova vytvářet nový život. Všechny načerpané životní zkušenosti nás pak ženy sbližují, protože se dokážeme vcítit do nepříjemného chování prodavačky, která nemá evidentně dobrou náladu. Pochopením a přijetím našeho cyklického JÁ mizí naše pocity viny a objevuje se láska k sobě samé. Sledováním svého menstruačního cyklu brzy pochopíme, že jsme opravdu ženy cyklické, protože rytmus našeho těla pulsuje s rytmem našeho srdce.

Žijeme v mimořádné rychle se měnící době, kdy nejtěžším úkolem nás všech je žít v souladu s přírodou a jejími zákonitostmi. Naslouchejme tedy hlasu svého těla, protože je neobyčejně chytré a ve své podstatě dokonalé.

Děkujeme naší lektorce Pavlíně Marešové za nádherné poutavé vyprávění o ženských tématech, která nás spojují a dělají tento svět laskavější.

Jarmila Domanská
vychovatelka

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům