Úvodní stránka » Novinky » Přednáška o kosmetice na DM

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Přednáška o kosmetice na DM

V nádherném prostředí štěchovické knihovny jsme se pohodlně posadily, abychom se ponořily do světa krásy a kosmetických přípravků. Každá žena se chce cítit skvěle a vypadat dobře s přirozeným vkusem pro líčení. Abychom dosáhly požadované krásy a dokonalé pleti, obrátily jsme se na lektorku paní Ivanu Daňkovou. Její odborné zkušenosti v oblasti líčení nás brzy všechny přesvědčily, že si dobře osvojíme první základy péče o pleť a líčení.

Dozvěděly jsme se, že zdravá a krásná pleť je komplexem mnoha faktorů. Nemůže existovat krása zvenčí, pokud vnitřní krásu opomíjíme. Dodržování zdravého životního stylu (kvalitní spánek, výživa, dostatek pohybu a odpočinek) je součástí ozdravného procesu našeho těla a duše. Naučily jsme se rozlišovat typy pleti, jak se máme správně odličovat a jak poznáme, který kosmetický přípravek je pro naši pleť nejvhodnější. Úžasné na tom bylo, že jsme se mohly v průběhu celé přednášky zajímat o osobní specifické problémy – např. jak máme postupovat, když trpíme na akné, na koho se máme obrátit a jaká vyšetření nám pomohou při identifikaci kožního problému.

Ukázka líčení studentky s vytvořením jemného a přirozeného tónu barev nás upozornila na citlivé zvolení takových odstínů, které budou korespondovat s naší pletí. V budoucnu se nám naše každodenní péče o pleť a tělo odmění zdravým sebevědomím. Krása duše a spokojenost skutečně nepřichází sama od sebe. Pokud se každý z nás stará s láskou a trpělivostí o všechny aspekty svého zdraví a smysluplný život, budeme všichni vyzařovat štěstí a radost ze života.

Děkujeme paní Ivaně Daňkové za zcela přirozený projev, který nás obohatil v mnoha oblastech kosmetických novinek. Našim studentkám přejeme hezkou zábavu při dalším pokračování lekce vlastního líčení.

Jarmila Domanská
vychovatelka

Informační systém školy

Dny otevřených dveří se uskuteční v termínech 7. - 8. 12. 2018 a 11. - 12. 1. 2019. Těšíme se na setkání s Vámi.

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům