Úvodní stránka » Novinky » Přednáška – „Zdravý životní styl“

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Přednáška – „Zdravý životní styl“

 “Zdravý životní styl“ – hledání inspirace a cesty k životní rovnováze zdraví, vztahů a ekonomické svobodě

Přednáška se uskutečnila na DM Štěchovice při TSOŠ veterinární v rámci sociálních kompetencí výchovně vzdělávacího programu s cílem předkládat našim ubytovaným studentům zajímavé přednášky v oblasti zdravého životního stylu. Široké spektrum volnočasových aktivit našich žáků a seznamování se s různými zajímavými osobnostmi patří ke každodennímu životu našeho domova. Měli jsme jedinečnou možnost poznat jednoho z nejvyšších úspěšných síťových manažerů české MLM společnosti Green Ways Jakuba Něničku, který se stal velkou osobností v oblasti zdraví, úspěchu, financí a mezilidských vztahů. Dokázal svým osobitým a zajímavým způsobem vyprávění oslovit naše studenty a vytvořit spontánní živý dialog mezi všemi zúčastněnými. Otevřeností a komunikačními dovednostmi žáků jsme se vzájemně obohatili o řadu životních zkušeností. Vnímání světa dnešními mladými lidmi, nové technologie a sociální sítě, úhel pohledu jednotlivých studentů a dopady na naší civilizaci bylo dalším zajímavým tématem.

A co si naši studenti odnesli do dalšího života? Především to, že vzájemná a dobrá komunikace je základní deskou všech dobrých a kvalitních vztahů. Životní kompas je důležitý zase k tomu, abychom věděli a pochopili, že to, co děláme sami pro sebe je to nejdůležitější. O čem je šťastný život? Je to umění ukončit staré, začít něco nového a vykročit správným směrem. Spousta lidí to nedokáže. V dnešní době na nás působí obrovské množství podnětů, které způsobují obrovskou zátěž na náš organismus. Proto je důležité zklidnění a umění si najít čas na své myšlenky a plány do budoucna. Vzájemně jsme se shodli na tom, že přednášky formou dialogu o zajímavých tématech z oblasti zdravého životního stylu  jsou velmi pozitivní a přínosné pro všechny zúčastněné.

Příjemný a krásný večer v kruhu pozitivně smýšlejících studentů s úžasným lektorem Jakubem Něničkou, nás vedl k zamyšlení se nad životními cíli a postoji.

Vychovatelky DM Štěchovice

 

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům