Úvodní stránka » Novinky » Při slavnostním otevírání naučné stezky se kreslilo, zpívalo a na stromech rostla čokoláda

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Při slavnostním otevírání naučné stezky se kreslilo, zpívalo a na stromech rostla čokoláda

Radostným štěbetáním, dětským smíchem i zpěvem zněl 20. dubna od brzkého rána celý areál TSOŠ veterinární v Kroměříži. Jakpak by ne- vždyť nadešel dlouho připravovaný den slavnostního otevření nově vybudované naučné stezky (dále NS) ve zdejším rozsáhlém školním areálu.

Myšlenka na vybudování NS se zrodila přibližně před rokem. Záměrem bylo upozornit návštěvníky školy, ale i samotné žáky a zaměstnance na celou řadu zajímavých informací, které se ke škole vztahují. Realizace NS se zdařila zejména díky finanční podpoře Zlínského kraje, který na její vybudování přispěl významnou částkou.

Samotná NS je tvořena osmi informačními panely, které se věnují jednotlivým tématům, namátkou: historii TSOŠ veterinární, zajímavým dřevinám, rostoucím ve školním areálu, bylinkám a jejich využití, plemenům domácích zvířat, která jsou chována ve školním hospodářství nebo možnostem využití koní pro hiporehabilitaci. Pro účely NS ve školním areálu nově vznikl také hřbitov odpadků a hmyzí hotel.

Samotný slavnostní akt přestřižení pásky u vstupu na NS provedla ředitelka TSOŠ veterinární, Mgr. Blažena Kubíčková společně s ředitelem ZŠ Chropyně Mgr. Milanem Bajgarem.

Abychom si slavnostní a radostné okamžiky užili v co největším počtu, pozvali jsme na tuto akci jednak žáky ze ZŠ Chropyně a dvě mateřské školy – MŠ Pornice a MŠ Kollárova Kroměříž. Žáci TSOŠ veterinární připravili pro své malé kamarády z mateřských škol na jednotlivá stanoviště NS speciální program. Tak si všichni společně mohli vyzkoušet, jak se léčí plyšová zvířátka, jak se správně třídí odpadky nebo hod míčkem na cíl či kreslení stromů a zvířátek. Každé stanoviště mělo také svoji tématickou lidovou písničku, kterou se děti společně učily zpívat. Kdo byl úspěšný, mohl si za odměnu utrhnout malou sladkost z „kouzelného“ stromku, který vyrostl na  školním nádvoří. Závěrem dostali všichni účastníci diplom – jak jinak, než se zvířátky. Radostné ohlasy zhruba šedesátky dětí z obou „mateřinek“ dosvědčovaly, že se jim akce líbila. Program pro žáky 2. stupně ZŠ Chropyně byl už poněkud náročnější, ale i  jejich reakce byly velmi pozitivní.

A co popřát naší nové naučné stezce do vínku? Aby měla stále tolik nadšených, spokojených a po poznání dychtících návštěvníků jako při svém otevření.

Božena Dvořáková

koordinátorka EVVO

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům