Úvodní stránka » Novinky » Příběhy bezpráví na „kroměřížské veterině“

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Příběhy bezpráví na „kroměřížské veterině“

V listopadových dnech  studenti naší školy zhlédli film Hořící keř. Na projekci  tohoto filmu tematicky navázala akce v rámci projektu Jeden svět – Příběhy bezpráví.

Ve středu 20. 11. 2013 jsme my  prváci  Tauferovy střední odborné školy veterinární  zhlédli film Deset bodů spojený s přednáškou a besedou pana MVDr. Šuráně, který nám přiblížil těžkou situaci tíživé doby roku 1968. Dozvěděli jsme se i to, jak žili tehdejší studenti, jaké akce vymýšleli. V roce 1968 byla  například obnovena studentská  slavnost  majáles,  králem majáles byl zvolen tehdejší student „veteriny“,  přijel na koni, položil k pomníku T.G.Masaryka kytičku a promluvil ke Kroměřížanům. Euforie z politického uvolnění skončila 21.8. 1968, okupační vojska nakrátko přišla i do naší školy .
Na přednášku navázala projekce snímku  Deset bodů. Film byl o době, kdy v listopadu 1968 vyhlásili vysokoškolští studenti na protest proti posrpnovému vývoji třídenní okupační stávku. Podpořili tak „studentské desatero“, které zaslali politickému vedení. V něm mimo jiné požadovali zrušení cenzury, svobodu slova, shromažďování, dodržování osobních svobod občanů, svobodu výjezdu za hranice či svobodu bádání.

 Po zhlédnutí jsme si opět uvědomili, že věci, které jsou pro nás dnes běžné, byly dřív pro lidi jen pouhým snem. Nám jen zbývá poučit se z dřívějších chyb a doufat, že se nevrátíme k pouhému snění.

D. Vrzalová a studenti a studenti 1. ročníku

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům