Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Montieri 2015

Itálie 2015

Studenti naší školy se zúčastnili odborné stáže pro žáky školy – projektu Erasmus +, který proběhl ve dnech 11. 9. – 1. 10. 2015 v krásném Toskánsku nedaleko Florencie v horském městečku Montieri.

Projekt byl zaměřen na hiporehabilitaci, na ověřování znalostí a dovedností získaných při výuce na škole a vedl studenty k získávání nových odborných dovedností v tomto oboru. Nedílnou součástí projektu bylo zlepšení jazykových schopností, porozumění sociálním a kulturním souvislostem.

Ve středu 11. 9. naši studenti 3. a 4. ročníku (2 chlapci a 6 dívek) za doprovodu Ing. S. Pospíšilové a Mgr. J. Marciánové s dobrou náladou vyjeli z Kroměříže vlakem do Florencie, kde nás přivítal zástupce hostitelské organizace pan Roberto Paradisi. Odjeli jsme poté do malého horského městečka Montieri, kde jsme byli ubytováni v hotelu Rifugio Prategiano.

Po celou dobu pobytu jsme pracovali u koní, ošetřovali koně, upravovali stáje a připravovali koně k hiporehabilitaci a k vyjížďkám, kterých jsme se také zúčastnili.

Ráno jsme ve stáji začínali pracovat v 8 hodin, nejprve jsme koně přivedli z ohrad ke stájím, nakrmili je, vyčistili a připravili k jízdám. Denně 8-10 koní absolvovalo celodenní vyjížďku, ostatní koně pracovali na jízdárně, kde jsme pomáhali při hodinách jízdy klientům v rámci přípravy na jízdy v terénu, nebo jsme se věnovali klientům, kteří se účastnili hiporehabilitace. Vodili jsme koně, zajišťovali jsme jako asistenti bezpečnost klientů při hiporehabilitaci a pomáhali jsme při organizaci jednotlivých jízd. Odpoledne jsme čistili koně, ošetřovali kopyta a pomáhali jsme při večerním krmení. Součástí naší praxe byl úklid před stájemi, ošetřování sedlového materiálu a natírání boxů v rámci renovace stájí.

Práce byla zajímavá, lidé, kteří se nám věnovali, byli příjemní, vstřícní a ochotní.

Byli jsme pozváni do města Follonica do provozu COOPTu, kde jsme mohli sledovat přípravu kvalitního hovězího masa k distribuci. Měli jsme i možnost strávit odpoledne u moře, plavili jsme koně v řece a poznali jsme italskou kuchyni, která nám moc chutnala.

Nezapomenutelným zážitkem byla Florencie a její překrásné památky – dóm Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Palazzo Pitti, krásné náměstí Piazza della Signoria, navštívili jsme Zahrady Boboli, prošli se po mostě přes řeku Arno – Ponte Vecchio, v Galerii dell Academia jsme obdivovali dílo slavného Michelangela Buonarrotiho, sochu Davida z let 1501-1504, která znázorňuje biblického Davida před soubojem s Goliášem.

Rozloučili jsme se s našimi novými přáteli, které jsme pozvali k nám do České republiky. Cesta byla dlouhá, měli jsme plno zážitků a těšili jsme se domů.

Všichni účastníci projektu získali certifikát v podobě Europassu a ocenění přijímající organizace.

ARRIVEDERCI, ITÁLIE!!!!

Informační systém školy

Dne 30.4.2019 byly zveřejněny výsledky přijímacího řízení.

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům