Úvodní stránka » Novinky » Seznamovací odpoledne s ukázkou sokolnictví

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Seznamovací odpoledne s ukázkou sokolnictví

Přivítání studentů TSOŠ veterinární v Kroměříži probíhalo v příjemném prostředí domova mládeže Štěchovice. Uskutečnilo se v přátelském kruhu žáků všech ročníků ve středu 28. září 2016. Seznamovací odpoledne v areálu parčíku se stalo významnou součástí tradic při navázání prvních kamarádských vztahů mezi našimi žáky.

Na toto setkání přijali pozvání významní sokolníci ČMMJ, kteří jsou profesionálové ve svém oboru. Na úvod přednesl o sokolnictví pan Vladimír Hanák z Žalkovic krásnou větu: „Nelovíme pro kořist, ale pro všechno to krásné při lovu“. Svým poutavým vyprávěním o kulturním dědictví a historii chovu dravců, významu ochrany letišť v oblasti bezpečnosti leteckého provozu dokázal nadchnout pro sokolnictví všechny přítomné. Majestátnost orla skalního byla pro naše studenty obrovským zážitkem, který bude pozitivním přínosem ovlivňovat naše žáky v oblasti ochrany přírody.

Diskutující studenti s ing. Minaříkem a panem Procházkou projevili skutečný zájem o lovecké zážitky sokolníků. Unikátní možnost držet na rukavici káně americké, sokola, jestřába a další dravce představoval pro naše studenty nevšední zážitek. Možná se nám podařilo získat další chovatele a ochránce těchto ohrožených druhů. Naše setkání bylo obohacením a cestou poznání o historickém a současném významu sokolnictví.

Děkujeme panu Vladimíru Hanákovi, Ing. Minaříkovi a panu Procházkovi a jeho dvěma synům za velmi cenné informace v široké oblasti působení na mladé začínající adepty. Svojí neúnavnou prací pro klub sokolníků ČMMJ dobře reprezentují České sokolnictví zapsané v UNESCO.

Naši vychovatelé přejí všem budoucím veterinářům hezké vykročení správným směrem a hodně úspěchů v letošním školním roce.

Většinu pořízených fotografií naleznete v balíčku zde (*.zip, 17 MB)

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům