Úvodní stránka » Novinky » Školní preventivní strategie – návykové látky

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Školní preventivní strategie – návykové látky

Nárůst rizikového chování včetně zneužívání návykových látek představuje celospolečenský problém, který si zaslouží náležitou pozornost. Domov mládeže Štěchovice při TSOŠ veterinární nabízí pravidelně našim studentům přednášky z různých oblastí společenského života. Za velmi důležité považujeme prevenci v předcházení takového rizikového chování, které by mohlo ohrozit harmonickou rovnováhu tělesného a duševního zdraví jednotlivce.

Nabídnout ubytovaným studentům co nejvíce informací o drogové problematice se nám podařilo s Mgr. et Mgr. Janem Zahradníkem z kontaktního a poradenského centra. Velmi zajímavé vyprávění skutečných až mrazivých zážitků s drogově závislými vyvolalo u našich studentů respekt a zároveň velký zájem o tuto problematiku. Všichni se shodli a ocenili v průběhu přednášky jedinečný dialog mezi přednášejícím a studenty.

Široké spektrum  různých závislostí dalo studentům jasný signál drogu vůbec nezkoušet. Co je člověk ochoten udělat pro drogy, čeho je schopen, aby si drogu vzal, jak ovlivňuje chování člověka při užívání drogy, bylo hlavním tématem všech zúčastněných. Drogově závislý člověk se postupně dopracuje k vlastnímu sebepoznání toho, že,, Je nejhorší, když nemůžeš věřit ani sám sobě“.

Pro naše studenty to znamenalo další obohacení v oblasti důvěry v sebe sama, ve vlastní síly a pozitivního vztahu ke svému okolí. A protože měla beseda velký ohlas u všech žáků prvních ročníků, připravujeme další zajímavá témata zaměřená na protidrogovou prevenci. Právo diskutovat, klást otázky, sdílet své pocity, obavy, radosti, zážitky a podněty patří k dlouhodobým preventivním cílům našeho domova mládeže.

Děkujeme všem aktivním studentům za krásné příspěvky a našemu lektorovi Janu Zahradníkovi za vynikající přednášku.

Vychovatelé domova mládeže Štěchovice.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům