Úvodní stránka » Novinky » Slunce, seno veterina aneb Pasování 2017

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Slunce, seno veterina aneb Pasování 2017

 Letošní pasování na téma „Slunce seno veterina“ se uskutečnilo 2. října 2017. Téma na motivy filmu známého českého režiséra Zdeňka Trošky přilákalo nejen diváky z řad studentů všech ročníků naší školy, ale také učitelský sbor, absolventy a veřejnost. I přes drobné technické chyby se pasování hezky vyvedlo. Kromě vtipných scének bylo možno vidět také spektrum nejrůznějších zajímavých úkolů, které museli tradičně plnit jak prváci, tak i dříve neodpasovaní žáci čtvrtého ročníku či novopečení členové učitelského sboru. Já sama jsem měla tu čest být součástí poroty této události a dle mého názoru byli všichni účastníci – jak pořadatelé, tak i pasovaní – velmi šikovní.

Program začal stejně jako film, který byl jeho předlohou. Na promítacím plátně zabučela kráva, která odstartovala dění na jevišti. Do středu jeviště nastoupily žákyně čtvrtého ročníku a jedna z nich zazpívala klasickou slunce – senovskou melodii „pa pa pa“. Poté následovalo oficiální uvítání diváků a účastníků v podání dvou žáků 4.A a 4.B. Následovala pak řada originálních scének, které se navzájem prolínaly s jednotlivými úkoly. K vidění byl například originální kraví tanec, trnky brnky, píseň měsíček, farář zasažený elektrickým ohradníkem, babička schovávající v posteli tahák, spartakiáda a mnoho dalšího. K pasování také patřilo ne zcela tradiční video v podání čtyř našich žáků 4.A a 4.C. Konec pasování uzavírala o nové sloky obohacená školní hymna a následná afterparty.

A co říci na závěr? I ve školním roce 2017/2018 splnilo tradiční oficiální pasování opět naše očekávání. Pasování je jedinečnou událostí, kterou se naše škola pyšní už pěknou řádku let. A my jsme na ně proto upřímně hrdí.

Markéta Rosochová, 4.B

 

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům