Úvodní stránka » Novinky » Sousedská návštěva na kroměřížské veterině

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Sousedská návštěva na kroměřížské veterině

Znáte svoje sousedy?

Většina z nás žije poměrně hektickým způsobem života a tak ani netušíme, kdo jsou naši blízcí sousedé. Mohou to být zajímaví lidé a naše setkání s nimi může přinést oboustranné obohacení, navázání nových vztahů a společné příjemně strávené chvíle.

K takovému závěru došli v pondělí 4. dubna účastníci přátelského setkání ze  dvou zařízení, která se  shodou okolností obě nacházejí  přímo proti sobě – na Koperníkově ulici v poklidné okrajové části Kroměříže.

V roli hostitelů vystupovala  Tauferova SOŠ veterinární,  jejíž areál je velmi  pozoruhodný a může svým návštěvníkům nabídnout jak zajímavá místa pro vzdělání, tak i pro  relaxaci nebo kontakt s živými zvířaty , role návštěvníků připadla obyvatelům Domova sv. Kříže Kroměříž – zhruba desítce seniorů  společně se zdravotnickým doprovodem .

Návštěva se uskutečnila za krásného slunečného odpoledne a nebyly to pouze sluneční paprsky, které atmosféru celého setkání prohřály. Žákyně prvního ročníku byly pozornými hostitelkami a provedly naše milé hosty po nově vznikající naučné stezce, která zachycuje zajímavá místa v naší škole. Tak se návštěvníci mohli seznámit s historií naší školy, bylinkovou zahrádkou, zvířaty chovanými  na školním statku, metodami hiporehabilitace a s řadou dalších zajímavostí.

Čas příjemně plynul a obyvatelé Domova sv. Kříže byli velmi vděčným publikem. Když se setkání chýlilo ke konci, bylo zřejmé, že si i přes značný věkový rozdíl, všichni účastníci setkání velmi dobře rozuměli. Spojovacím článkem mezi oběma skupinami byla láska k přírodě a úcta k životu.

Radost v očích a úsměvy na tvářích seniorů byly nepřehlédnutelné, proto hned na místě bylo dohodnuto, že podobné návštěvy budou pokračovat.

Božena Dvořáková

koordinátorka EVVO

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům