Úvodní stránka » Novinky » Soutěž veterinárních škol 2015

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Soutěž veterinárních škol 2015

Ve dnech od 1. – 4. listopadu jsme se zúčastnili 9. ročníku dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „O cenu ústředního ředitele Státní veterinární správy“, která se konala v Praze.

Přijeli jsme komisi představit naši „Tauferku“. Své síly jsme změřili se soupeři v odborných dovednostech, titrovali jsme, kultivovali bakterie, poznávali orgány a diagnostikovali onemocnění na patologii. Své znalosti jsme si ověřili ve vědomostním testu. Prezentovali jsme ročníkový projekt na téma – Analýza mastných kyselin pomocí plynové chromatografie a hmotnostní spektrometrie.

Pracovali jsme pilně, ale také jsme toho hodně viděli. Prošli jsme pražské památky – Pražský hrad, chrám sv. Víta, Lennonovu zeď, Karlův most a jeho muzeum, Václavské náměstí. Seznámili jsme s hlavním veterinářem ZOO Praha, který nám přednášel o intoleranci urzonů kanadských na mebendazol a roztržkách varanů komodských. Zúčastnili jsme se prohlídky laboratoří SVÚ.

Umístili jsme se na krásném pátém místě a dosáhli jsme na zvláštní ocenění za vynikající projev a přispění k sehranosti týmového vystoupení a reprezentaci své školy.

Tímto bych chtěla poděkovat svým spolužákům – Zuzce Tomiczkové (4.A), Petru Čapkovi (4.A), Hance Novotné (4.A) a hlavně paní doktorce MVDr. Havlové, která měla dostatek trpělivosti, nervů a ustála to s námi.

Klára Skopalová, studentka 4. C

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům