Úvodní stránka » Novinky » Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž se těší na republikové finále v minifotbalu

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž se těší na republikové finále v minifotbalu

a hlásí, že už je vše připraveno.

Do republikového finále 3. ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství v minifotbalu zbývá ještě několik týdnů. Turnaj se uskuteční v Kroměříži ve dnech 25. a 26. května 2017, ale jeho organizátoři už hlásí maximální připravenost.

„Na republikové finále se velice těšíme, stejně jako pořádající školy i fotbalová veřejnost. Dobře si uvědomujeme, že jde o vrcholnou mládežnickou akci, kterou jsme dosud v našem regionu nepořádali. Sportovní liga základních škol má velice dobré jméno a to, že jsme hostiteli jejího vrcholu právě v minifotbalu, je vyznamenání i pro celý Zlínský kraj. Zbývá už pouze jediné – objednat dobré počasí,“ říká ředitelka turnaje Svatava Ságnerová, která je současně velkou propagátorkou ženského fotbalu a hlavní trenérkou ženského týmu DFK Holešov.

Právě Zlínský kraj patří mezi regiony, v nichž dívčí fotbal zaujímá historicky i výkonnostně významnou pozici. Například družstvo 1. FC Slovácka je aktuálně na 3. místě tabulky nejvyšší ženské soutěže a jeho dres oblékají také odchovankyně Hanácké Slavie Kroměříž. V letošním republikovém finále Sportovní ligy základních škol budou mít zastoupení hned dva domácí výběry ze Základní školy Slovan Kroměříž.

„Myslím, že děvčata mohou ve finále překvapit. V případě chlapců však už budou ambice rozhodně vyšší. Pomýšlejí totiž na postup až do závěrečné fáze turnaje – tím spíše, že budou hrát před svými spolužáky, trenéry i rodiči,“ hodnotí šance kroměřížských žákovských celků Svatava Ságnerová.

Turnaj se uskuteční v útulném areálu SK Hanácká Slavia Kroměříž. Kromě fotbalového klubu se budou na pořadatelství podílet především žáci a pedagogové Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž a Základní školy Slovan Kroměříž. Stadion má kapacitu dva tisíce diváků a určitě na něm účastníkům turnaje vytvoří bouřlivou atmosféru žáci místních základních škol i hráči mládežnických fotbalových oddílů z regionu. Celá akce má navíc vynikající podporu ze strany vedení města Kroměříže v čele se starostou Jaroslavem Němcem.

„Stejně jako ostatní fanoušci se těšíme na kvalitní žákovský fotbal. V rámci Asociace školních sportovních klubů ČR jsem stála před dvanácti lety u zrodu dívčí soutěže v minifotbalu, a tak mne osobně těší, že letos už podruhé budou o ministerský pohár bojovat také dívky. Účastnice republikového finále musely podstoupit náročnou postupovou cestu přes okresní, krajská i kvalifikační kola, takže nemám obavy, že by tento turnaj nezvládly – stejně jako chlapci – na vysoké úrovni,“ věří Svatava Ságnerová, nově zvolená viceprezidentka AŠSK ČR.

Propozice turnaje se nacházejí zde.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům