Úvodní stránka » Novinky » Úspěch na Majálesu 2018

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Úspěch na Majálesu 2018

Vážení spolužáci a spolužačky, chtěl bych se s vámi podělit o náš letošní úspěch na kroměřížském Majálesu, který se konal 27. 4. 2018. Letošním rokem jsme totiž všem ukázali, že Veterina nebude pozadu, a že umíme vyhrávat-ačkoliv to nikdo z nás doopravdy nečekal a nebylo to snadné. V první řadě bych však chtěl ještě jednou poděkovat všem členům našeho týmu, jimiž byli: Kristýna Polášková, Kristýna Muroňová, Eliška Horáková, Sabina Kotopulosová, Karolína Vašková, Kateřina Kárská, Kateřina Slezáková, Matěj Havlík, Jakub Bartošek, Zuzana Burgetová, Pavlína Hambalková, Petr Baný, Kristýna Běhounková, Václav Kunz, Kateřina Kličková a já, Jakub Duda. Dále ještě jednou děkuji paní ředitelce a panu zástupci za podporu, propůjčení aparatury a prostor k trénování a také za peněžní částku k nakoupení potřebných efektů k našemu vystoupení.

Ale teď již k věci, jak jsme vyhráli? Jak už bylo zmíněno, nebylo to snadné, mnohé z nás to stálo hodně potu a dřiny a práce….a hlavně asi nervů, jelikož ne pokaždé šlo vše po másle. Mnohdy to někteří z nás sabotovali, nebo byli leniví a neochotní, došlo k neshodám, ale nakonec musím uznat, že jsme dokázali vymyslet a nacvičit vystoupení, které se přinejmenším mně a porotě moc líbilo. Nakonec jsme však nacvičili alespoň podle mého gusta efektivní a slušné vystoupení, které nezapřelo místy ani trochu toho humoru.

Naši výhru nám tak nějak přislíbil dokonce i pořadatel Majálesu, na kterého zapůsobilo, jak jsme si to na místo srazu všech škol nakráčeli všichni v úžasných metalových kostýmech za doprovodu metalové hudby a megafonů, na kterých jsme zapli zvuk sirén-přece jsme se museli ozvat, kdyby si někdo nevšiml asi 180 lidí. V průvodu jsme byli zaručeně nepřehlédnutelní a velmi hlasití, výhodou pro nás byl fakt, že jsme jako Veterina organizovali průvod, tudíž jsme si mohli zajistit dobré místa a informace ohledně průběhu. Potom přišlo na řadu vystupování všech škol, z nichž snad nebyla jediná, která by to letos odpískala, všechny měly skvělá vystoupení…bohužel pro ně jsme my byli lepší. Řekl bych, že jsme si pro naši školu dobře vybrali, protože těžká muzika a kouřové efekty a celkový vzhled našeho vystupujícího týmu měly silný ohlas. Velmi nám pomohli žáci COPTu, kteří s námi spolupracovali a podporovali nás.  Po představení všech zúčastněných škol- celkově jich bylo sedm- přišel na řadu úkol pro „Kandidáty“ na Krále Majálesu. Spočíval v tom, že každý Kandidát byl dotazovaný dvěmia moderátorkami, které se ptaly na jméno, školu, kterou zastupuje, a na nějakou zajímavost, kterou by na sebe řekl. Hlavním úkolem však bylo nakrmení kandidáta, který si k sobě přivolal parťáka a ten jej měl naslepo nakrmit jogurtem….u mne byl výsledek velice špatný, jogurt byl všude, jen ne v mém žaludku. Poté porota-sestávající z kantorů každé zúčastněné školy- rozhodla o vítězi Majálesu. Hodnotily se kostýmy škol, jejich vystupování a projevování se v průvodu, jak školy podporovaly svoje vystupující týmy, samotné vystoupení škol a až nakonec projevy Kandidátů a jejich krmení. Poté se jejich hlasy sečetly, vybral se vítěz a místostarosta města Kroměříže vyhlásil vítěznou školu a Krále Majálesu- Nás! Poté nám jen loňští vítězové předali korunu, byli jsme rádoby pasováni a tím Majáles končil, školy se rozcházely a Veterina slavila, konala se hromadná focení a tradá domů!

Jakub Duda, 2. C

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům