Úvodní stránka » Novinky » ÚSPĚŠNÉ HIPOREHABILITAČNÍ ZKOUŠKY – TITUL STŘEDISKO DOPORUČENÉ HIPOREHABILITACE

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
ÚSPĚŠNÉ HIPOREHABILITAČNÍ ZKOUŠKY – TITUL STŘEDISKO DOPORUČENÉ HIPOREHABILITACE

Bylo krásné slunečné středeční dopoledne 14. září 2016 a my jsme se chystali složit hiporehabilitační zkoušky, které zahrnovaly certifikáty hiporehabilitačního koně pro naše kobylky Gine, Emu a Kiri a také možnost získání titulu – Středisko doporučené hiporehabilitace pro naši školu.

Kobyly ráno dostaly granulky, aby měly dobrou náladu a hodně sil k provádění požadovaných náročných úkolů. Naši studenti jen těžko skrývali napětí z příštích hodin.

V devět hodin začaly zkoušky, které profesionálně vedly členky odborné komise České hiporehabilitační společnosti – doc. Ing. Iva Jiskrová, Ph.D.  a  Ing. et Bc. Vladimíra Casková.

Zkoušky byly náročné psychicky i fyzicky pro koně i pro nás, kteří jsme koně připravovali a u zkoušek koně předváděli. Zkouška byla složená z několika částí a měla specifické požadavky na koně, kteří pracují v hiporehabilitaci – při aktivitách s využitím koní (AVK). Zkouška byla zaměřená především na posouzení charakteru koně a jeho ochoty spolupracovat s člověkem.

Zkoušky naše kobylky se studenty úspěšně složily a Gine, Ema a Kiri získaly certifikát hiporehabilitačního koně a současně naše škola tímto získala titul – STŘEDISKO DOPORUČENÉ HIPOREHABILITACE.

Během dopoledne také skládali zkoušky studenti 4. ročníku na vodiče hiporehabilitace   a všech 11 studentů bylo úspěšných. Gratulujeme!

Velmi děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě koní a hiporehabilitačních zkoušek. Děkuji všem za obětavou práci a ochotu pomáhat při práci s koňmi.

 Mgr. J. Marciánová

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům