Úvodní stránka » Novinky » Vánoční EKO-workshop 2013

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Vánoční EKO-workshop 2013

Dne 18. 12. 2013 se v prostorách naší tělocvičny konal Vánoční EKO-workshop, na téma: „Jíme, abychom žili, nežijeme, abychom jedli.“

Hned úvodem si slovo vzala Ing. Dvořáková, která nás celým dopolednem  provázela.

První na programu byly soutěžní prezentace jednotlivých tříd, každá na jiné téma, související s mottem našeho workshopu.

Mohli jsme se tak seznámit například s těmito tématy: výživa sportovců, poruchy příjmu potravy, výživa v rozvojových zemích ch, fastfoody a obezita atd.

Dalším bodem byla prezentace Fair Trade obchodu.  Fair Trade  obchod se snaží zajistit, aby zemědělcům a výrobcům v rozvojových  zemích byla zajištěna dostatečná odměna za poskytnuté zboží a tím se zlepšily tamní životní podmínky. S těmito a mnoha dalšími informacemi jsme se seznámili díky prezentaci a zábavnému kvízu, který pro nás připravilo Občanské sdružení Líska ze Vsetína, které zavítalo jako host na náš EKO-workshop.   Nejrychlejší řešitelé kvízu dokonce dostali sladkou Fair Trade odměnu!  

Dále následovaly prezentace o akcích, které se uskutečnily od začátku školního roku – například se jednalo o zahraniční praxi v Itálii nebo o Adventní besedu v Domově Barborka, který zajišťuje péči o lidi s mentálním postižením.

Poté byly žákům, kteří se účastnili mezinárodního výměnného pobytu v  Itálii, předány Europassy a odměny za kvalitní zpracování průvodní dokumentace.

V závěru celé akce byli vyhlášeni výherci, kteří svou prezentací udělali nejlepší dojem na porotu, a tímto byl náš EKO-workshop ukončen.

Během celého dopoledne jsme také měli možnost si zakoupit voňavé medové výrobky z  včelařství pana Sedláčka z Bučovic a Fair Trade  výrobky, které nabízelo Občanské sdružení Líska.

Celá akce se odehrávala v radostné atmosféře prosycené pozitivními  emocemi,  kouzlem Vánoc a vůní medu.

Jana Vrábelová


Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům