Úvodní stránka » Novinky » Včeličky i pro malé dětičky

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Včeličky i pro malé dětičky

Již od podzimu a i během celého jara probíhá na naší veterince  program, který si klade za cíl seznámit veřejnost se životem včel a s jejich významem pro ekosystém. Díky podpoře Zlínského kraje a spolku Granum z.s.  vzniklo v areálu školy včelařské stanoviště a byly vytvořeny naučné tabule, které seznamují zájemce zejména se zajímavostmi ze života včel.

Včelařského programu se zúčastňují rozmanité skupinky návštěvníků, od dětí z mateřských školek, přes školáky navštěvující okolní základní školy až po zájemce ze strany veřejnosti.

Akce je vždy šita na míru každé skupince. Díky pozorovacímu úlu mohou návštěvníci nahlédnout do běžného života včel, aniž by včelky vyrušili. Nejmenší účastníci si mohou dále zahrát pexeso, poskládat puzzle, nebo si zahrát na včelku hledající med. Starší zájemci si mohou vyzkoušet výrobu svíček, přípravu rámků s mezistěnou a další práce, které dělá včelař v průběhu roku. Ti nejodvážnější si mohou, po řádné přípravě, prohlédnou živé včely přímo v úlu.

Včely a včelaření celkově se v poslední době dostává do povědomí lidí. Jsme velmi potěšeni, že se o toto téma zajímají i ti nejmenší, protože stejně jako v životě i ve včelařství platí, že děti jsou naše budoucnost.

MVDr. Lucie Pecková, Ph.D.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům