Úvodní stránka » Novinky » Veterina mluví anglicky

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Veterina mluví anglicky

Výlet do Anglie byl jedním slovem – úžasný. Zažili jsme mnoho a poznali jsme spoustu nových lidí, novou kulturu, udělali si nové kamarády, zážitky a možná i vzpomínku na celý život. Pro některé to byla první návštěva, pro některé už několikátá. Tak i tak, byl každý znova a znova překvapen, jak je tenhle evropský ostrov nádherný. Kdo tam byl, určitě si vzpomene na pocit volnosti, klidu, bezstarostnosti a souznění s přírodou a kulturou.

Chtěla bych podotknout, jak se lidé ve Velké Británii chovají. Nechci mluvit jen o škole, ale i všeobecně. Jdete po ulici ve velké koncentraci lidí, omylem do někoho vrazíte, strčíte a víte, že viníkem jste vy.  Avšak reakce Vás hned překvapí. Britové Vám nezačnou nadávat. Britové se Vám ještě omluví, že jste do nich strčili. Je to řečeno obrazně, ale tak to tam opravdu je. Také ve škole přístup ostatních žáků z různých zemí nás překvapil hned první den. Okamžitě za námi přišli a začali se bavit, byli kamarádští, ohleduplní a nikdo si na nic nehrál.

A učitelé? Ti se nám snažili pomoct všemi směry, byli slušní, laskaví a byli s námi jeden tým. Myslím, že i jen za ty tři dny ve škole jsme se o něco více zdokonalili v angličtině. Opravdu to udělá hodně, když máte jen anglicky mluvícího učitele. Vy nerozumíte slovíčku, ale on Vám to vysvětli tak nebo jinak, a stále jen anglicky.

Každý z nás si určitě ze zájezdu přivezl jen to pozitivní a jsem přesvědčená, že kouzelné městečko Hastings nás ještě jednou přitáhne zpátky.

Podrobný program naleznete zde. Vyjádření cestovatelů naleznete zde.

Aneta Kolodějová z 3.A

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům