Úvodní stránka » Novinky » Veterina v Indii

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Veterina v Indii

Rok s rokem se sešel a v Kroměříži opět nastal majáles. Letos připadl na 26. duben 2019. Jako téma byla zvolena cesta kolem světa. Každá škola si vybrala jednu zemi, kterou poté reprezentovala. Naše veterina si po pečlivé volbě zvolila Indii, stát plný barev, vůní a zpěvu.

Rychle jsme sestavili skupinu dobrovolníků a začali se zkouškami. Vedení se po chvíli ujali Matěj Havlík a Markéta Halířová. S organizací celé akce pomáhala Sabina Kotopulosová a Jakub Duda. Postupem času zkoušky přibývaly na intenzitě a délce.  Rozdělili jsme se do několika skupinek, které poté nacvičovaly určité části vystoupení. Důležitou součástí vystoupení byly také kostýmy, se kterými si všichni dali hodně práce.

Nácviky utekly jako voda a nadešel dlouho očekávaný den. Celá škola, kromě maturantů, se ráno shromáždila v našem areálu, kde proběhly poslední úpravy a poté jsme se společně vydali na Hanácké náměstí. Zde jsme se potkali s ostatními kroměřížskými studenty a začali celý majáles průvodem. Netrvalo to dlouho a dorazili jsme na Velké náměstí, kde každá škola předvedla své vystoupení. My jsme byli na řadě jako předposlední.

Po představení jednotlivých skupin studentů následovaly úkoly pro adepty na krále, aby se prokázalo, že jsou tohoto postu hodni. Nastal okamžik pravdy. Všichni jsme s napětím čekali na výsledek. Nakonec naše Veterina skončila na druhém místě. První místo obsadilo gymnázium, které si za téma zvolilo Afriku.

Sice jsme nezískali vytouženou korunu, ale přesto můžeme být na sebe právem pyšní. Do vystoupení jsme dali vše, co v nás bylo. Jsem přesvědčen, že na společné chvíle strávené na zkouškách budeme vzpomínat jen v dobrém.

Petr Baný, 2.A

Videozáznam můžete shlédnout zde.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům