Úvodní stránka » Novinky » Veterinární školy – mezinárodní soutěž

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Veterinární školy – mezinárodní soutěž

Letos již po sedmé o Cenu ústředního ředitele SVS

Ve středu 20. 11. 2013 předal Milan Malena, ústřední ředitel SVS, ocenění vítěznému družstvu studentů ze Střední odborné školy veterinární mechanizační a zahradnické z Českých Budějovic. Studenti z této střední veterinární školy zvítězili v soutěži o „Cenu ústředního ředitele SVS“ od roku 2007 již po čtvrté. Druhé místo získali studenti z Boskovic a třetí místo vybojovali studenti z Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž.

Mezinárodní soutěž studentů středních škol s veterinárním zaměřením ve veterinárních znalostech a dovednostech, se opět konala ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu v Praze Lysolajích, ve dnech 18. – 20. 11. 2013.

Rozdíly mezi soutěžícími družstvy nebyly nijak velké, protože výkony soutěžících byly velmi vyrovnané a na velmi vysoké úrovni, takže i ti na posledních místech mohli odjet se ctí. Studenti nejprve prezentovali své město, svou školu a motivaci ke studiu. Zásadním byl test odborných znalostí a soutěž v odborných dovednostech, kdy studenti předvedli práci v laboratoři a vyhodnocení výsledků. Museli předvést práci s „živým materiálem“, práci s preparáty, kultivaci a vyhodnocení. Další disciplínou bylo představení ročníkové práce a vlastní představy o osobním uplatnění v praxi.

Výsledky vyhodnocovala pětičlenná odborná komise, kterou jmenoval Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy. Předsedkyní byla Bohuslava Tremlová, proděkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VFU v Brně (a zároveň přednostka Ústavu vegetabilních potravin a rostlinné produkce VFU).

Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Marek Burian ze 4. A, Petr Markus a Roman Jokyel ze 4. B a kapitánkou byla Pavla Pastorková, také ze 4. A. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Poděkování patří také těm, kteří soutěžní tým připravovali.

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům