Úvodní stránka » Novinky » Výlet za kulturou

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429/22
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Výlet za kulturou

Jakožto studentka střední školy jsem byla velmi nadšená, když se nás paní učitelka zeptala, zda bychom chtěli jít do divadla. V minulosti jsem už pár divadelních představení viděla a nikdy nebylo zklamání na místě. Tentokrát se jednalo o divadelní hru Revizor. Nejdřív jsem si myslela, že to bude představení nějakého amatérského divadla nebo místních kroměřížských divadelníků. Nakonec jsem byla velmi překvapená. Ztvárnění této komedie se ujalo pražské profesionální Divadlo Různých Jmen, které vzniklo v roce 2005. Hru Revizor mohli diváci vidět poprvé v Divadle Dobeška ve dnech 14. a 15. března 2015.

Profesní úroveň divadla jsem si uvědomila hned, když přišly na scénu dvě dámy, jedny z hlavních postav. Mezi nimi byla Valérie Zawadská, kterou jste mohli již zhlédnout například v seriálu Znamení koně. Ve hře ztvárňovala Annu Andrejevnu, hejtmanovu ženu. Myslím si, že od takto zkušené herečky jsme nemohli čekat nic jiného, než skvělé ztvárnění role a pobavení diváků. Dceru Anny a hejtmana Antona Antonoviče Skvoznika zahrála Petra Horváthová. Její výkon mě nadchnul nejvíce ze všech herců. Postava Marji Antonovy jí velice sedla a diváky velmi pobavila. Mně se nejvíce líbila scéna, kdy křičela na svou matku, že paruka je její, a poté rychlým krokem odkráčela z jeviště. Největším překvapením byl herec Jaromír Nosek, kterého většina lidí zná jako jednoho ze tří kluků ve filmu Rebelové. Tentokrát si mohl zahrát Ivana Alexandroviče Chlestakova, hlavní postavu, úředníka z Petěrburgu, nebo-li revizora, na kterého si v divadelní hře hrál. Od jeho postavy jsem čekala větší výkon, než ten, který předvedl, ale možná to byl jen můj pocit. Dalším ze známých herců byl Petr Franěk. Ostatní herce jsem sice neznala, ale jejich výkon byl výborný a tím se mi utvrdilo to, že umění hrát v divadle bude i nadále mým obdivem.

Při odcházení z divadla byly mé pocity velmi dobré, to se dalo říct i o náladě. Nevím o ničem, co bych mohla vytknout. Výkon herců byl obdivuhodný a kulisy dobře vymyšlené. Za celé asi dvě hodiny, co představení trvalo, jsem se mnohokrát zasmála, ale také zachytila pocity jako je přetvářka, úplatkářství, namyšlenost a hloupost, jež měla tato hra ukázat. Na konci hejtman prohlásil větu „ Čemu se smějete? Sami sobě se smějete? “ a myslím si, že už nic nechybělo. Klidně bych se na toto představení šla podívat znovu.

Klára Vidláková, 3. A

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům