EU - peníze středním školám

Na stromě - kácení a údržba

Časopis ZPŠ

Závod motokár

V úterý 20. června 2017 se na kroměřížské motokárové dráze uskutečnil závod o nejrychlejšího jezdce a jezdkyni domova mládeže. Soutěž probíhala dvoukolově, každý ze závodníků a závodnic absolvoval dvě jízdy po čtyřech minutách. První kola byla seznamovací, jezdci testovali trať a zjišťovali hranice svých možností, což se neobešlo bez karambolů.

Ve druhé jízdě už všichni závodníci mačkali plynový pedál naplno, aby z motokár vydolovali nejrychlejší čas. Při projíždění zatáček smykem dostávaly pneumatiky skutečně zabrat. Ani ve druhých jízdách nebyla nouze o napínavé situace, předjíždění a menší havárie.

V kategorii hochů prokázal nejlepší jezdecké umění Petr Zemánek, který zvítězil  časem 31:913 s. V těsném závěsu obsadil druhé místo Filip Hňátek (32:247), na třetí příčce se umístil Vojta Kalíšek (32:413). Dívky se nenechaly chlapeckými výkony rozhodně zahanbit. Dravou jízdou na hranici rizika zvítězila Vendula Ligasová v čase 33:900. Odlišnou taktiku zvolila Tereza Malinová, která plynulou jízdou bez karambolů a s čistým průjezdem zatáček vybojovala druhé místo (34:171). Třetí příčku obsadila Valerie Hanáková (35:379).

Všichni zúčastnění si závod  užili a těší se na další možnost usednout do kokpitů motokár.