Úvodní stránka » Novinky » Zdravá výživa a životospráva

 

Partneři školy

Certifikáty školy


Škola získala akreditaci

Přijímací řízení

Centrum odborné přípravy

Kontakt

ŠKOLA

Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
Koperníkova 1429
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 338 932

E-mail:

Datová schránka:
4d6mi5r

IČ: 63459086

DOMOV MLÁDEŽE

Domov mádeže Štěchovice
Štěchovice 1315
767 01 Kroměříž

Telefon:
573 036 411 - ústředna

E-mail:
dm@vetkm.cz

Language / Sprache

Spolupracujeme


ZKOLA70. výročí UNESCOCentra vzděláváníEU - peníze středním školámNa stromě - kácení a údržbaČasopis ZPŠ
Zdravá výživa a životospráva

Přednáška v rámci kompetencí podpory zdravého životního stylu „Zdravá výživa a životospráva“.

Studenti domova mládeže Štěchovice při TSOŠ veterinární měli jedinečnou možnost setkání s trenérkou I. třídy fitness a kulturistkou paní Marií Mikšovou.

Napomáhat vlastnímu zdraví aktivním pohybem a zdravými životními návyky bylo hlavním tématem odborné přednášky v oblasti správných stravovacích návyků. Dozvědět se něco nového, rozumět tomu, že způsob života má vliv na lidské zdraví a je přirozenou součástí harmonického rozvoje osobnosti

Tato dlouholetá úspěšná reprezentantka České republiky v bikiny fitness a výživová specialistka v úvodu svého zajímavého vyprávění vyslovila přání, směrem k našim studentům „To co bych Vám chtěla předat, jsou zkušenosti“. A to je vždycky velmi cenná životní cesta, která posunula naše žáky k poznání dovedností, které vedou k osvojení zdravého životního stylu společně se zdravotní prevencí.

Zejména sportovně aktivním studentům, kteří pravidelně navštěvují halu a posilovnu, byl dán prostor na otázky týkající se stravovacích návyků při různých sportovních činnostech. Opakování je matka moudrosti, takže jsme si zopakovali, že jíme pravidelně, nejlépe vícekrát denně pestrou a výživově hodnotnou stravu. Zařazujeme do jídelníčku dostatek zeleniny a ovoce. Dáváme  přednost celozrnným potravinám a  dbáme  na dostatek kvalitních bílkovin. Je potřeba omezit množství tuku ve stravě a dát přednost rostlinným olejům. Také  zvýšený příjem tekutin patří k důležitým stravovacím návykům a je nutné ho dodržovat. Vyvarovat se sladkostí, zejména pak sladkých nápojů. Všechny tyto složky správné výživy jsou navzájem propojeny a tvoří základní  kámen dostatečně kvalitní stravy. K vysněné postavě se musíme projíst a  odmítnout drastické a jednostranné diety, které neprospívají našemu organismu. Vše začíná v hlavě, proto je důležité si nejprve nastavit životní priority, zaměřit se sám na sebe a udělat si na sebe čas. To znamená, že člověk musí brát v potaz nejen účinky stravy a pitný režim, ale také pohyb, spánek, stres nebo odpočinek. Sebelepší plán na to, jak jíst a žít zdravě ještě nevylučuje drobné prohřešky proti pravidlům. Pokud si v rozumné míře dopřejeme něco nezdravě dobrého, neměl by v tom být problém.

Paní Marie Mikšová nám ukázala cestu zdravého a aktivního životního stylu a je jen na nás, jestli jí povedeme správným směrem.

Těšíme se na další zajímavé přednášky, které budou pro naše žáky velkým přínosem v oblasti zdravého životního stylu.
Děkujeme všem našim studentům za podnětné otázky a příjemně strávený podvečer.

vychovatelé DM Štěchovice

Informační systém školy

Škola na facebooku

Dokumenty ke stažení

Jídelní lístek

Sdělení absolventům